יחסי ציבורמאמרים

בדיקות אינטגרציה

אחת מהבדיקות שמבוצעות בהליכי פיתוח ומחקר היא בדיקת אינטגרציה. מדובר על בדיקה שאחת המטרות שלה היא לבדוק את מידת ההשפעה של חלק מסוים במערכת על שאר החלקים באותה המערכת. לא פעם מדובר על בדיקה מורכבת שיש לבצע כמה פעמים בהליכים השונים, בדרכים שונות וזאת בכדי לוודא את היעילות של המערכות. בהליך הבדיקות שמים דגש על היעילות של כל אחד מהחלקים ועל המערכת של התלות ביניהם.

צילום: freepik

בשל העובדה שמדובר על בדיקות קריטיות שלא פעם מבוצעות על מערכות בעלות תועלת בטיחותית כגון: מערכת כיבוי, הרי שיש צורך לבצע אותן בצורה הטובה ביותר על ידי אנשי המקצוע המנוסים ביותר בתחום.

בדיקת חובה

כאשר מדובר על מערכות בטיחות כמו מערכת כיבוי אש, בדיקות אינטגרציה הן בדיקות שהחוק מחייב לבצע. את הבדיקה יש לבצע פעם בכמה זמן בהתאם לחוק כאשר איש המקצוע שיבצע את הבדיקה חייב להיות בעל הסמכה רלוונטית לצורך ביצוע הבדיקה המדוברת. בתום הבדיקות על איש המקצוע להנפיק דוח מפורט שיפרט האם כל החלקים במערכת תקינים. במידה ויש בעיה כלשהי עם אחד מהחלקים הדוח יציין מהי הבעיה ומה יש לעשות בכדי לתקן אותה. כאשר מדובר על מערכות בטיחות ניתן להבין מדוע בדיקות אינטגרציה הן בדיקות חובה. מדובר על מערכות שאן לא יפעלו בצורה תקינה, הן יכולות להיות פחות יעילות והתוצאות במקרה של שריפה עלולות להיות הרות גורל.

מדוע חשוב לוודא שאיש מקצוע מנוסה בתחום יבצע את הבדיקות?

מכיוון שבדיקות אינטגרציה מהוות בדיקות כל כך חשובות וקריטיות, אין ספק שחשוב מאוד לוודא שאיש המקצוע שמבצע את הבדיקות הוא מנוסה בתחום ויש לו הסמכה ייעודית בתחום ביצוע הבדיקות. הבדיקה צריכה להתבסס על כמה שלבים שונים, כאשר כל שלב הוא בעל חשיבות והשפעה רבה. לכן, חשוב מאוד שאיש המקצוע יבין כיצד לבצע כל שלב ברמה המקצועית, המדויקת והטובה ביותר ויבצע אותו כפי שנדרש ממנו על מנת לספק דוח אמין ורלוונטי למצבן.

 בדיקות אינטגרציה: הכנה יעילה למקרים של שריפות

בדיקות אינטגרציה בהגדרתן כאמור הן בדיקות אשר המטרה שלהן היא לוודא כי התקנים או חלקים שונים המורכבים במערכת באופן נפרד, מסוגלים להסתנכרן בעת הצורך ולעבוד ביחד. המטרה היא שבזמן האמת כל המערכת תתפקד בצורה יעילה לצורך מניעת אסונות. הבדיקות באופן כללי רלוונטיות עבור מגוון מערכות שהמטרה שלהן היא לפעול בסיטואציות שונות, כאשר במהלך הבדיקה ייבדק שיתוף הפעולה של המערכות הללו. אחת הבדיקות המוכרות ביותר היא בדיקת מערכות אשר נועדו לשחרר עשן במקרים של שריפה.

במבנים שיש בהם מערכות לגילוי עשן, מותקנים מפוחים לשאיבת עשן ומתקני מים שהמטרה שלהן היא להזרים מים עד שיגיעו כוחות הכיבוי. ברגע האמת, כאשר פורצת שריפה כלל המערכות הללו חייבות לפעול באותו הזמן ובסנכרון מושלם על מנת למנוע כמה שיותר נזקים ולהציל חיים. גלאי העשן אמור להתריע מיד כאשר הוא מזהה נוכחות של עשן, המפוח אמור להתחיל לעבוד בו זמנית ולפנות את העשן וזרמי המים צריכים לצאת אף הם ולנסות לכבות את השריפה. בכדי לוודא שמערכות מעין אלה יעבדו בצורה מושלמת ובו זמנית במקרה של שריפה, לאחר שמתקינים אותן יש לבצע בדיקות אינטגרציה.

כיצד בוחרים באנשי המקצוע הטובים ביותר עבור בדיקות אינטגרציה?

בכדי שהבדיקות המדוברות יתבצעו בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד שלא להתפשר על פחות מהטובים ביותר בתחום. יש לבחור בחברה אמינה, מקצועית, מנוסה ומוסמכת לצורך ביצוע הבדיקה. יש לוודא כי מדובר על חברה שיש לה מוניטין בתחום ולא מעט המלצות של לקוחות מרוצים.

הצג עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים דומים

אולי תתעניין במאמר הבא
Close
Back to top button
 

חוסם פרסומות מופעל

כדי לעזור לנו בהוצאות האתר, עליך לבטל את חוסם הפרסומות בדומיין האתר