יחסי ציבורמאמרים

ג'וניורים בתחילת הדרך המקצועית? מכללת איקום תעזור לכם למצוא עבודה בהייטק

מכללת איקום המכללה הגדולה בישראל ללימודי דיגיטל והייטק בעלת רישיון השמה לעבודה של משרד העבודה והרווחה – עוזרת  לג'ויניורים שלומדים אצלה למציאת מקום עבודה בהייטק.

צילום ecom school

מכללת איקום עשתה שת"פ עם עשרות חברות השמה וכ"א למציאת מקומות עבודה לסטודנטים שמסיימים אצלה את העבודה .

אחד מהאתגרים הניצבים בפני כל סטודנט שזה עתה סיים את לימודיו, הוא נושא רכישת הניסיון המעשי – מקצועי בתחום לימודיו. אתגר זה מלווה גם את הסטודנטים שזה עתה סיימו את לימודי ההייטק, כאשר דרישות ההעסקה  (ברוב המקרים) מחייבות ניסיון קודם.

היתרון הגדול במכללת איקום הינו , שבמהלך הלימודים כל הקורס הינו פרקטי ומכין אתכם לעולם העבודה,  שלא תגיעו כג'וניורים רגילים כמו כל מכללה –  אלא עם ניסיון רב ועם תיק עבודות ברמה גבוהה מאוד !

בכדי לסייע גם לכם להתמודד עם סוגיית ה -"מה קדם למה: הניסיון לתפקיד או התפקיד לניסיון?" ריכזנו מספר רעיונות יצירתיים לכל ג'וניור הייטק בדרך לרכישת ניסיון מעשי ומקצועי בתחום לימודיו.

  • השתלבות במיזמי סטארט אפ בתחילת דרכם
    על מנת לרכוש ניסיון מעשי בתחום המקצועי הרלוונטי ללימודיכם בהייטק, אנו ממליצים לכם להשתלב במיזמי סטארט אפ שונים המצויים בתחילת דרכם. השתלבותכם ברוב המקרים תעשה לא על בסיס תנאי שכר אלא על בסיס אחוזים עתידיים במקרים והמיזם ירקום עור וגידים ויפלס את דרכו.
  • הקמת אתרי אינטרנט עבור קרובי משפחה/חברים/מכרים וכדומה- אחת מהדרכים היעילות ביותר לרכישת ניסיון מעשי במקצועות ההייטק השונים היא תכנות של אתר אינטרנט עבור עסקים שונים השייכים לבני משפחה, קרובים, חברים וכדומה. הציעו לכל בעל עסק אותו אתם מכירים להקים בעבורו אתר אינטרנט וכך לרכוש ניסיון מעשי בתכנות או בכל תחום אחר הקשור לתחום הלימודים שזה עתה סיימתם.
  • מתן שירותי ייעוץ והכוונה לכל דורש/ת
    כל אחד מאיתנו מכיר מישהו שמכיר מישהו שקרוב לוודאי מעוניין לקבל מידע מקצועי מאדם אשר רכש השכלה בתחום לימודי ההייטק, ולכן, אנו מציעים לכם לאתר את אותם אנשים המעוניינים לשמוע חוות דעת מקצועית בנוגע לנושאים שונים הקשורים לתחום לימודיכם, בין אם למדתם תכנות ושפות קוד או בניית אתרים  ובין אם למדתם SEO וכדומה. הקדישו זמן איכות לטובת מתן שירותי ייעוץ והכוונה (גם במקרים בהם מדובר בהתנדבות מלאה מצידכם) ובדקו איזו הזדמנות יכולה להיווצר עבורכם.
  • אמצו בשתי ידיים כל עבודה
    הקשורה לתחום לימודיכם גם במקרים בהם מדובר במשרה זמנית, משרה חלקית או משרה בשכר נמוך באופן משמועתי – בכל אותם מקרים בהם מוצעת לכם משרה כזו או אחרת הקשורה באופן ישיר או עקיף לתחום לימודיכם, אנו ממליצים לכם לאמץ אותה לחיקכם גם במקרים בהם השכר המוצע לכם הינו נמוך באופן משמעותי וגם במקרים בהם מדובר במשרה בתפקיד זוטר. לאורך תקופת ההעסקה, עשו את כל המאמצים להוכיח את כישוריכם ובכך תוכלו לבסס את מעמדכם המקצועי בחברה. כמו כן, בצעו פנייה יזומה לחברות השמה להייטק.

תשקיעו בעצמכם מקצועית
למידה מתמדת תמיד היתה אחד העקרונות החשובים ביותר בעולם ההייטק. אלא שבתקופה הזו, שבה ממילא כולנו תקועים בבית ימים שלמים, אפשרויות הלמידה באונליין התפתחו באופן משמעותי – גם במובן של מבחר, וגם במובן של עלויות. זו הזדמנות מעולה לנצל את התקופה הנוכחית לטובת היום שאחרי.

ההמלצה שלנו: תחשבו באילו חברות הייתם רוצים לעבוד, ואילו שפות או קורסים (מעבר לתואר) יגדילו את הסיכויים שלכם להגיע לשם. מהניסיון שלנו, כדאי להתמקד בטכנולוגיות החמות בשוק, כגון: AI, Machine Learning, Automotive, Reverse Engineering ועוד.

מעבר לקורסים, אנחנו מציעים להצטרף גם לכנסים מקצועיים (שבעצמם הפכו ליותר נגישים), להקשיב לוובינרים ולהרצאות של אנשים מהתחום, וכל דבר אחר שישאיר אתכם מחוברים ומכוילים מקצועית ולהגיע לפוזיציה הבאה מעמדה של ידע.

תקפידו להיות כל הזמן בעשייה

רזומה הוא רזומה. ברור שאין תחליף לעבודה בחברה מסודרת שמשלמת על הידע והכישורים, אבל בהינתן המצב הקיים – כל עשייה שתציגו תהיה עדיפה מכלום.

ההמלצה שלנו: אל תחששו ליזום ולבצע באופן עצמאי פרויקטים אשר מדמים ככל האפשר את הדבר האמיתי. אפילו ברמה התכנונית – שתאפשר לכם להציג לא רק תעודות וציונים, אלא גם עשייה ממשית שלכם.

יתרון נוסף של העניין היא העובדה שחברות מגייסות מעריכות מאד יכולת עבודה עצמאית, יוזמה וראש גדול. צירוף של פרויקט לצד קורות החיים שלכם יכולה לשפר משמעותית את הסיכוי להתקבל למשרה המיוחלת ולהוות יתרון מול שאר המועמדים.

תתפשרו. בינתיים לפחות – תחשבו רחוק

אחד ממאפייני התקופה היא הנכונות של יותר ויותר אנשים לקבל את המצב החדש, לשים מאחור את הרזומה, המקצוע ובמקרים רבים גם האגו – וללכת להביא פרנסה.

אם היו ימים שבהם הופעה של תפקידים פחות אטרקטיביים בקורות החיים שלכם הוא משהו שעלול היה להצטייר בעיניים ביקורתיות כחסרון – היום הנכונות שלכם להתאים את עצמכם למצב ולהתגמש ללא ספק ייתפס בצורה חיובית, ויעיד עליכם שאתם אנשים שמוכנים לעשות מה שצריך כדי להצליח.

ההצעה שלנו: קחו כל פרויקט שיאפשר לכם להיות בעשייה, גם בהתנדבות (בהרבה מקרים זה אפילו עדיף). כל דבר שיגרום לכם לקום בבוקר וללכת לעבודה (או לזום). במקביל, אפשר להשאיר עין אחת פקוחה על הנעשה בחוץ, אבל בינתיים תתקדמו.

כל העולם בסושיאל

עוד מאפיין משמעותי של התקופה הוא ההימצאות של אנשים ימים הרבה יותר זמן ברשתות חברתיות. במובן הזה, כדאי לנצל את הזמן שלכם בבית ולהשקיע בנטוורקינג הסושיאלי שלכם.

ההמלצה שלנו: במקרה הזה, היא מתחלקת לשני חלקים. בראש ובראשונה – תשקיעו בפרופיל לינקדאין מלא ככל האפשר, שכולל הרבה קשרים, כמו גם קישור בולט לפרופיל הגיטהאב שלכם ולפלטפורמות מקצועיות נוספות (שגם בהן כדאי להשקיע).

יש לכם פרויקט גמר או פרויקט אחר? בניתם משהו בשביל הכיף או אפילו בשביל לקוח? ציינו הכל לצד הטכנולוגיות שהשתמשתם בהן. גם לפרויקט גמר שעשיתם בתיכון יש להיות ערך, ככל שהוא רלוונטי לתחום שלכם. וכמובן, שימו לב שפרופיל הלינקדאין שלכם מופיע בקורות החיים שלכם.

אבל מעבר להשקעה בפרופיל הסושיאל שלכם (בעיקר לינקדאין ופייסבוק), מומלץ מאד לנצל את עולם הקהילות (בעיקר בפייסבוק) ולהצטרף לקבוצות שמתאימות לג'וניורים כגון "משרות היי-טק ושיווק ללא ניסיון". זה יפתח לכם צוהר ללא מעט הצעות עבודה שרבות מהן לא דורשות כל ניסיון, לצד ייעוץ ותמיכה מאנשים אחרים שנמצאים במצבכם.

חבר מביא חבר (שחופר)

אם אפשר למנות יתרון משמעותי אחד לתקופה המאתגרת הזו הוא ללא ספק יהיה הערבות ההדדית. הסיפורים על אנשים שמתקשים לשרוד את השגרה הכלכלית הלא פשוטה שמקיפה את כולנו, פשוט מוציאים את הטוב ביותר שבאנושות. ואכן, אם שמים לרגע את המשקפיים הציניות בצד, אפשר לראות בכל מקום פרויקטים התנדבותיים ואנשים שיוצאים מגדרם כדי לעזור לאנשים אחרים.

מבחינתכם, זה הזמן הטוב ביותר ליישם את העקרון החשוב ביותר בחיפוש עבודה: הנטוורקינג. כידוע, אחת הדרכים היעילות ביותר לג'וניורים להשיג דריסת רגל בעולם ההייטק היא דרך מכרים. אלא שאם בעתות שגרה כולנו שקועים בעבודה (ובעצמנו) ופחות נגישים, בימים האלו רבים מאיתנו רק מחפשים במה אנחנו יכולים לעזור אחד לשני.

ההמלצה שלנו: נצלו את הזמן הפנוי והפניות האנושית, והכינו פריסה של כל האנשים שאתם מכירים – איפה הם עובדים, והאם לדעתכם הם יהיו מוכנים להעביר את הקורות חיים שלכם + מילה טובה.

ועוד המלצה: כדי לפתוח לעצמכם כמה שיותר כיוונים – כדאי לדבר על זה עם כמה שיותר אנשים. האמיצים ביותר שמתגברים על הקושי וכותבים פוסט או שניים בפרופיל האישי שלהם לרוב זוכים ללא מעט היענות.

תשמרו על אנרגיה חיובית (למרות הקורונה)

אוקיי, אנחנו יודעים מה אתם חושבים. בגלל זה חיכינו בסבלנות עם הסעיף הזה לסוף. מצד שני, אם זה מה שתיקחו איתכם מהכתבה הזו – אנחנו את שלנו עשינו.

הידע שתביאו איתכם (בהנחה שאין לכם ניסיון) הוא תנאי סף כדי להיכנס לתהליך המיוחל, אבל מה שיקדם אתכם בו ויגרום למראיינים שלכם לזכור אתכם הוא הרושם שתותירו עליהם – וזה מתחיל באיך גרמתם להם להרגיש.

לכן, אז אם אתם לא מאלו שמדברים לעצמם במראה והופכים לגיבור על, המיידנסט שלכם הוא משהו שצריך לבנות אותו. וזה נכון שקל להגיד וקשה לעשות – בעיקר כשלא בונים אותו לאורך הזמן. לכן, אנחנו מציעים בחום רב שלצד הפעולות המקצועיות שפירטנו למעלה, תעשו כל מה שאתם יכולים כדי להנות מהתקופה הזו ולהפיק ממנה את המיטב, כי כרגע זו המציאות אבל ברור שהיא תשתנה – ואתם רוצים להיות מוכנים מנטלית ולא כבויים כשיגיע הרגע שלכם.

אם יישמתם את הטיפ הזה ועוד טיפ אחד מתוך כל הכתבה הזו – מצבכם טוב יותר משמעותית מרוב הג'וניורים בשוק. בהצלחה רבה!

צילום ecom school
הצג עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים דומים

אולי תתעניין במאמר הבא
Close
Back to top button
 

חוסם פרסומות מופעל

כדי לעזור לנו בהוצאות האתר, עליך לבטל את חוסם הפרסומות בדומיין האתר