יחסי ציבורמאמרים

הוצאות בלתי צפויות בהן כנראה תיתקלו מתישהו

החיים מלאים בהפתעות, ולמרבה הצער, לא כולן נעימות. הוצאות בלתי צפויות עלולות להגיע משום מקום ולהכניס אתכם לברוך קטן או גדול. חשוב להיות מוכנים למצבים האלה, כדי שלא תמצאו את עצמכם במצבים לא פשוטים.

הוצאות בלתי צפויות בהן כנראה תיתקלו מתישהו. צילום: FreePik

מבין הוצאות שנוטות לצוץ משום מקום, יש כמה נפוצות במיוחד. הנה סקירה שלהן וגם הצעות לפתרון – מלקיחת הלוואות לכל מטרה ועד ניהול קרן חירום.

תיקוני רכב

גם אם אתם מטפלים היטב ברכב שלכם, לא תוכלו להימנע לחלוטין מתקלות ותיקונים, בין אם בשל בלאי טבעי או תאונות מסוגים שונים. תיקוני רכב עלולים לעלות ביוקר, במיוחד אם הם כוללים תיקון או החלפת רכיבים עיקריים כמו מנוע או תיבת הילוכים. כדי שלא תיתפסו לא מוכנים, כדאי להחזיק ביטוח רכב מקיף שמספק כיסויים נרחבים. כמו כן, מומלץ להפריש מדי חודש חלק מהתקציב שלכם לתחזוקה ותיקונים. עם הזמן, תוכלו לבנות קרן לתרחישים של תיקונים בלתי צפויים.

מצבי חירום רפואיים

בין אם מדובר במחלה פתאומית או בתאונה, מצבי חירום רפואיים עשויים להיות יקרים מאוד. גם אם יש לכם ביטוח בריאות, אתם עדיין עלולים להתמודד עם פערים בין התשלומים לקבלת הכסף מהביטוח, השתתפות עצמית או הוצאות שלא כלולות בפוליסה או בסל הבריאות. כדי להתכונן למקרים כאלה, חשוב שתהיה לכם תוכנית ביטוחית מוצקה. תוודאו שאתם מבינים מה הפוליסה שלכם מכסה ועל מה תצטרכו לשלם. כמו כן, מומלץ להחזיק בקרן חירום לכיסוי הוצאות חיוניות בהפתעה.

תיקונים בבית

כמו ברכב, גם הבית או הדירה שלכם עלולים להיות מקור להוצאות בלתי צפויות. בין אם זה גג דולף או תנור שבור, תיקונים בבית עלולים להיות יקרים. כדי להימנע מדאגות ומאי נוחות, מומלץ להתחשב גם בהוצאות אלה בכל הקשור לקרן החירום. בנוסף, ביטוח דירה יכול לעזור לכם לישון טוב יותר בלילה.

אובדן עבודה

לצד הקשיים הנפשיים המלווים בפיטורים, כמובן שמאורע כזה יכול להשפיע מאוד מבחינה כלכלית. לא מדובר על הוצאה לא צפויה, אלא להיפך – על ירידה דרמטית בהכנסות. אתם עלולים להתקשות לשלם חשבונות ולהסתדר. לכן, לכל תרחיש אתם תמיד צריכים סכום כסף מסוים בצד, בו תוכלו להשתמש עד שתמצאו עבודה חדשה.

טיפ קטן: כדאי לשמור על קורות החיים שלכם מעודכנים ולבסס רשת של קשרים עם אנשי מקצוע אחרים בענף שלכם, על מנת שיהיה לכם קל ומהיר יותר למצוא עבודה חדשה בעת הצורך.

הלוואות יכולות לסייע במצבי חירום

הוצאות בלתי צפויות יכולות להיות מלחיצות וקשות להתמודדות, אבל לא ניתן להימנע מהן לגמרי. חשוב להיות מוכנים לכל תרחיש באמצעות פוליסות ביטוח וכסף שנשמר בצד למצבי חירום. אם אתם בכל זאת צריכים סיוע כלכלי, כדאי להשוות הצעות של הלוואות לכל מטרה ולאתר הלוואה שמתאימה למצבכם ויכולה לסייע.

אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל“.

אולי תתעניין במאמר הבא
Close
Back to top button
he_ILHebrew
 
דילוג לתוכן
Close

חוסם פרסומות מופעל

כדי לעזור לנו בהוצאות האתר, עליך לבטל את חוסם הפרסומות באתר זה.