יחסי ציבורמאמרים

כך תגנו על הארגון שלכם מפני התקפת סייבר

ניהול זכויות או בשמו בלועזית: Identity Management מתייחס לצורך של הארגון והעסק במנגנון לניהול ובקרה של משתמשים במערכות המחשוב בארגון.

צילום: FREEPIK

אם אתם תוהים כיצד תגנו על הארגון שלכם בצורה הטובה ביותר מפני התקפת סייבר, חשוב שתדעו כי הבחירה במערכת ניהול זהויות תסייע לכם לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

מי צריך מערכת לניהול זהויות?

כל ארגון בינוני ומעלה שמורכב ממאות משתמשים ואף יותר מכך, זקוק למערכת מעין זאת. מדובר על מערכת שמהווה כלי מרכזי לניהול יעיל וממוקד של הרשאות משתמשים לגישה עבור מערכות המידע השונות של הארגון. כאשר מטמיעים בצורה יעילה את המערכת לניהול זהויות בארגון, ניתן לשפר היבטים שונים במערכת כגון: קישוריות בין מערכות, אבטחת מידע, ניהול משאבי כ"א ועוד.

פרויקט של ניהול זהויות יתחיל בלימוד של מבנה הארגון, כמות המשתתפים בארגון, היקף המשתתפים וכמובן מיפוי מערכות המידע השונות והסוגים שלהן. בהמשך יש לבצע אפיון ותכנון מדויק ומדוקדק של תהליך ניהול זהויות באופן התואם לארגון. המערכת תותקן על ידי מומחים בתחום שיהיו אחראים גם על מתן שירותי תמיכה ותחזוקה.

מהי מערכת לניהול זהויות

מערכת לניהול זהויות מפקחת ומסייעת בניהול מחזור החיים של בעלי תפקידים בארגונים שונים וכן של העובדים. מדובר על מערכת בעלת חשיבות רבה בכל הנוגע להקמת חשבונות משתמש, מתן הראשות גישה למערכות מידע, קבצים, מאגרי נתונים, מערכות מחשב ומשאבים פיזיים מגוונים. מערכת ניהול זהויות מהווה כיום כלי עבודה חשוב ואולי אפילו קריטי בארגונים גדולים ובינוניים. העובדה שהמערכת מאפשרת גישה לקבצים שונים ולמסמכים שונים הנוגעים לחברה רק לבעלי הרשאות, מגינה על החברה מפני חדירה של גורמים עוינים למערכת או התקפות סייבר.

כיצד מתאימים מערכת לניהול זהויות לארגון?

אין ספק שלמערכת מעין זאת יש לא מעט יתרונות ועל כן, אם גם אתם מעוניינים להטמיע את המערכת המדוברת בארגון שלכם, חשוב מאוד שתבחרו בחברה מיומנת ומקצועית אשר מכירה היטב את תחום המערכות הללו. חברה מעין זאת תדע לזהות את הצורך החשוב של חברות וארגונים שונים בכל הנוגע לניהול זהויות וגישה מאובטחת ויש לה מחלקה ייעודית העוסקת בתחום זה. המקצועיות בתחום התאמה של מערכת ניהול זהויות תבוא לידי ביטוי במתן מענה שתפור בהתאם למידה של החברה ושילוב של פתרונות מודולריים שניתן להתאים למערכות קיימות.

הצג עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
 

חוסם פרסומות מופעל

כדי לעזור לנו בהוצאות האתר, עליך לבטל את חוסם הפרסומות בדומיין האתר