יחסי ציבורמאמרים

לימודי סייבר במכללת קרנליוס

בשנים האחרונות אנו עדים לתקיפות סייבר רבות ברחבי הרשת. התקיפות הללו פוגשות מגוון אוכלוסיות וארגונים שונים. מתקפות הסייבר יכולות לפגוע באזרחים פרטיים, בבעלי עסקי קטנים וגדולים, באתרים ממשלתיים ובניסיונות לחדור למערכות מידע רגישות הקשורות לביטחון המדינה.

צילום: FREEPIK

לא משנה כלפי מי מכוונת התקיפה, ולא משנה האם מטרת התקיפה היא לפגוע בחיי אדם או בערך ממוני, בסופו של יום עלינו להציב חומת מגן יציבה ואיכותית שתספק רשת ביטחון לכל ארגון שזקוק לכך.

עולם הסייבר ואבטחת המידע הוא עולם רחב מאוד שבתוכו תוכלו למצוא תתי קטגוריות ותפקידים שונים. כל אחד בתחום הזה שעושה את תפקידו חשוב למערכת כאוויר לנשימה, ויחד עם זאת נראה כי מנהלי אבטחת מידע מספקים לגופים והחברות השונות ערך מוסף חשוב במיוחד.

כשכל עובד מקבל משימה לבצע, הארגון מתקדם יפה. אך אם רוצים שארגון יתקדם בצורה משמעותית לא די בכך. צריך אדם אחד שיסתכל על כל התהליך 'מלמעלה', ממבט מאקרו. זה בדיוק תפקידו של מנהל אבטחת מידע. התפקיד הוא 'ניהולי' מצד אחד אך רובו ככולו עוסק ב'אבטחת מידע'. מנהל אבטחת מידע אחראי למעשה להתוות תוכנית ארגונית שנתית לגבי אבטחת המידע של הארגון, וכן להתוות דרך כיצד ליישם אותה.

מדוע התפקיד של מנהל אבטחת מידע כל כך חשוב?

ראייה רחוקה, המשקללת נתונים רבים שאינם גלויים לעין כרגע, מאפשרת להתכונן בצורה המרבית לקראת העתיד. בעולם הסייבר להיות שלב אחד לפני האויב – זה מתכון ההצלחה. מהסיבה הזו קיימת חשיבות רבה לתכנון לביצוע של תוכניות אבטחת מידע מסודרות שתעזורנה לארגון להתכונן ברמה האופטימלית לקראת איומי הסייבר העתידיים, וכן לדעת את הדרכים בהן ניתן להתמודד עם איומים אלה.

על מנהל אבטחת מידע מוטלת האחריות לדאוג לפתרונות ולטכנולוגיות המתאימות ביותר לצרכי הארגון, לנהל את מיישמי מערכות הגנת הסייבר, ולהכין את הארגון לקראת התקנה של רגולציות ותקנים נדרשים. עוד מתפקידיו של מנהל אבטחת מידע זה להגיב לאירועי סייבר, ולדאוג שכל המשאבים הדרושים ירוכזו לטובת מענה יעיל וכולל.

קורס מנהלי אבטחת מידע – מכללת קרנליוס

מימי קדם ובייחוד בעולם המודרני ידע מספק כוח. אולם, בעולם המעשי מסתבר שלא בהכרח כל 'ידע' יקנה לכם את ה'כוח' המבוקש. ישנם מקומות לימוד בהם הידע רובו ככולו תיאורטי, והפן המעשי-פרקטי נזנח כמעט לקצה מערכת השעות. משיעורים אלה ניתן לצאת עם המון ידע, אך לא עם כלים מעשיים להתמודד עם האיומים שקיימים בעולם הגדול.

מכללת קרנליוס, מרכז הלימודים להכשרת לוחמי סייבר, שמה דגש מיוחד על הפן המעשי מתוך אמונה שהוא המכין המרכזי למה שמתחולל בעולם האמיתי. כדי להתברג בחברות גדולות, להגיע עם בטחון ולספק שירותים מקצועיים – חייבים להכיר את השטח ברמה הגבוהה ביותר. בתוך מכלול הקורסים שהמכללה מציעה, תוכלו למצוא גם קורס מנהלי אבטחת מידע המבקש להכשיר מנהלי אבטחת מידע ברמות הגבוהות ביותר. כאלו שידעו ליצור תוכניות לטווח רחוק ולסדר תהליך ברור ואיכותי.

https://www.kernelios.com/he

הצג עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
 
דילוג לתוכן

חוסם פרסומות מופעל

כדי לעזור לנו בהוצאות האתר, עליך לבטל את חוסם הפרסומות בדומיין האתר