יחסי ציבורמאמרים

מדריך קניות ותשלום בבטחה באינטרנט

קניות מקוונות מציעות יתרונות רבים, אך עליך להיות זהיר ממי אתה קונה ואיזה מידע אתה נותן.

צילום FreePik

אל תקנו סחורה שלא ניתן לספק או תסכנו את פרטי כרטיס האשראי שלכם. אתה יכול לקנות באינטרנט בצורה חכמה ובטוחה יותר עם קצת תכנון וידע. Kicky מספקים את הקו המנחה לקניות ותשלום בטוח באינטרנט.

בין אם אתם רוכשים טוחן אשפה קורס דיגיטלי, או ספר טוב, תמיד חשוב לקנות בטוח!

היסודות לקניה בטוחה

השתמש בחיבורי WiFi מהימנים בלבד, במיוחד בעת יצירת חשבונות מקוונים או ביצוע תשלומים. חיבורי WiFi ו-WiFi ציבוריים שאין להם הצפנה מסוכנים. מישהו יכול לראות מה אתה עושה. בעת קניות, השתמש ב-WiFi שלך, בנתונים הניידים או ברשת WiFi שאתה סומך עליה שהיא הטובה ביותר. בעת יצירת חשבונות מקוונים, ודא שאתה בוחר סיסמה חזקה. עליך גם לוודא שיש לך סיסמה שונה לכל חשבון. השתמש באימות דו-שלבי בכל החשבונות שיש לך. זוהי שכבת אבטחה נוספת ששומרת על המידע האישי שלך בטוח.

אתרים מוצפנים

חפש את המנעול. חפש את סמל המנעול בחלון הדפדפן שלך. עליך להזין את פרטי כרטיס האשראי/החיוב שלך רק כאשר אתה מבקר בדף אינטרנט שמתחיל ב-"https://'.". מאובטח פירושו שפרטי התשלום שלך מוצפנים. זה אומר שגם אם למישהו הייתה גישה למידע שלך, הוא לא היה יכול להבין אותו. כתובת האתר 'https://" פירושה שהנתונים שלך הוצפנו. עם זאת, אין זה אומר שמנהל האתר או הבעלים של האתר לגיטימיים.

דע את אפשרויות ההחזר שלך לפני ביצוע רכישה

עסקים גדולים לרוב יספקו מידע על מדיניות ההחזרים שלהם באינטרנט. ייתכן שיש לך הגנות נוספות בכרטיסי אשראי. שוחח עם הבנק שלך לגבי אפשרויות ההחזר שלך. אם אתה רוכש מחברה ניו זילנדית או ממוכר פרטי, תצטרך כתובת פיזית כדי לבקר בבית הדין לסכסוכים. TradeMe ו-PayPal מציעות תהליך פתרון מחלוקות בתוך האפליקציה או באתר שלהם.

תשלום

שלם באינטרנט באמצעות כרטיס אשראי או שירות תשלום מהימן כמו PayPal. כרטיס אשראי מציע הגנה מצוינת יותר מאשר חיוב. אם משהו משתבש, תוכל לבקש החזר מהבנק שלך. ביטול תשלום פירושו שהכסף ששילמת לקמעונאי יוחזר מחשבונו ויזוכה בחזרה לחשבונך.

קבל כרטיס חד פעמי

קנה באינטרנט עם כרטיס אשראי חד פעמי או Prezzy. אם פרטי כרטיס האשראי החד פעמי שלך נגנבים, לא תוכל להוציא את הסכום שטענת מראש.

שמירת פרטי תשלום

קמעונאים מסוימים עשויים לשאול אותך אם זה בסדר להגן על פרטי התשלום שלך לפעם הבאה. אם האתר אינו משתמש במערכת צד שלישי לצורך תשלום, כדאי לחשוב כיצד הם עשויים להשתמש במידע שלך וכיצד הם יוכלו להגן עליו במקרה שמישהו יגנוב אותו. עדיף לשמור פרטי תשלום רק אם האתר משתמש במערכת תשלום של צד שלישי כגון PayPal, Apple Pay או Google Wallet.

בדוק תמיד את דפי כרטיס האשראי שלך כדי לוודא שאין חיובים הונאה. אם תמצא משהו, פנה מיד לבנק שלך.

הוסף תגובה על הנושא שקראת

Back to top button
 
דילוג לתוכן
Close

חוסם פרסומות מופעל

כדי לעזור לנו בהוצאות האתר, עליך לבטל את חוסם הפרסומות באתר זה.