ראשי » JailBreak » Evasi0n » מדריך | כיצד לשנמך iOS 6.1.3 ל- iOS 6.1.2 או ל- iOS 5.1.1 לבעלי מעבד A4

מדריך | כיצד לשנמך iOS 6.1.3 ל- iOS 6.1.2 או ל- iOS 5.1.1 לבעלי מעבד A4

כאשר גירסת iOS חדשה יוצאת לאור, ישנה התלהבות וסקרנות רבה, הגורמת למשתמשים רבים לעדכן את ה- iOS שלהם ללא שאלה. לאחר זמן קצר (כרגיל) מתגלות תקלות, ומתחילים לזרום עדכוני גרסא, אשר פותרים תקלות אלו.

שנמוך גירסה 6.1.3

העדכון האחרון של אפל היה iOS 6.13, אשר פתר את בעיית האבטחה של מסך נעילה וסיפק יותר ביטחון למשתמשים. עדכון זה התקבל בברכה, אך היה גם כקללה, מכיוון שבעדכון זה נסגרו חורי האבטחה דרכם עבדה פריצת Evasi0n המוכרת והאהובה. עדכנת ל- iOS 6.1.3? לא תוכלו לפרוץ את מכשירכם.

באם הנכם בעלי מכשירים עם מעבדי A4, ניתן לבצע שנמוך ל- iOS 6.1.2 או iOS 5.1.1 ולפרוץ. תוהים כיצד? מדריך זה יעזור לכם בכך, צעד אחר צעד. שימו לב כי השנמוך הינו על אחריותכם בלבד, וכי אין אתר זה אחראי לתופעה זו או אחרת, באם עולה שגיאה באשר היא, אך נשמח לעזור בכל שאלה ובעיה.

הערה: מדריך זה יעבוד רק אם שמרתם את החתימות עבור ה- iOS המסוים, אליו מעוניינים לשנמך (ניתן דרך תוכנת iFaith-v1.5.8 לשמור חתימה עבור הגירסה שהינך נמצא בה).

מכשירים נתמכים:

  • אייפון 4 GSM.
  • אייפון CDMA.
  • אייפון 3GS.
  • אייפוד דור רביעי.

דוגמאות למכשירים בעלי מעבד A5 ומעלה, שאינם נתמכים:

  • אייפון 5.
  • אייפון 4S.
  • אייפד מיני.
  • אייפד בעל תצוגת רטינה.
  • אייפד 2.

לפני שמתחילים בכלל לחשוב על שנמוך/שדרוג/פריצה, צריך לגבות את המידע שעל מכשירכם. כלומר גיבוי מלא דרך iTunes, אם מכשירכם פרוץ אז גם לגבות צלצולים וקבצי התקנה של משחקים או תוכנות פרוצות ועדיף גם לגבות אנשי קשר בצורה חיצונית, גיבוי מקורות ותוכנות Cydia ע”י תוכנות שניתן להוריד מסידיה עצמה – בקיצור, לגבות הכל!

כיצד לבדוק האם חתימות ה- SHSH שלך נשמרו עבור iOS 6.1.2 או iOS 5.1.1: כפי שציינתי קודם לכן, מדריך זה יעבוד אך ורק אם שמרתם את  קובץ SHSH של ה iOS הרצוי, אחרת תתקבלנה שגיאות למיניהן. אז עדיף לבדוק לפני כן, אם ברשותכם החתימה הרצויה, ע”י נקיטת הצעדים הבאים:

שלב 1: יש להוריד את תוכנת redsn0w לפי מערכת ההפעלה הרצויה, Mac או Windows.

שלב 2: יש להפעיל את תוכנת redsn0w שהורדתם כעת, וללחוץ על כפתור “Extra”, כפי שנראה בתמונה:

step 1

שלב 3: יש ללחוץ על “SHSH blobs”,כפי שנראה בתמונה:

step 2

שלב 4: נפתח מסך חדש, לחצו על כפתור “Query” (שאילתא), אשר יציג את כל החתימות שנשמרו, אם חתימות iOS 6.1.2 ו- iOS 5.1.1 קיימות כפי שנראה בתמונה, ניתן להמשיך:

step 3

Redsn0w-4

לפני שנתחיל בתהליך השנמוך, יש “להצטייד” מראש במספר תוכנות:

שמירת קבצי החתימות על המחשב:

שלב 1: חברו את מכשירכם למחשב והפעילו את התוכנה “TinyUmbrella”. לאחר שנפתחה התוכנה, וניתן לראות בצידו השמאלי של חלון התוכנה כי מכשירכם זוהה, יש לסמן את מכשירכם ולבחור בלשונית “Advanced”. כעת לחצו על הכפתור “…”, תידרשו לבחור היכן ברצונכם לשמור את החתימות. הצעתי לכם היא ליצור תיקייה חדשה בשם “חתימות” על שולחן העבודה (למען גישה מהירה), ולשמור את קבצי החתימות שם. יש לוודא כי הקוביות מסומנות כפי שנראה בתמונה:

11-1

שלב 2: כעת חזרו ללשונית “General” ולחצו על “Save SHSH”. התוכנה תתחיל בשמירת החתימות בתיקייה שקבעתם בשלב הקודם. כל החתימות הנשמרות, יוצגו כפי שבתמונה:

11-2

שלב 3: לאחר שתהליך שמירת החתימות הגיע לסופו, יש ללחוץ על כפתור “Start TSS Server” (התוכנה נשארת פעילה ברקע לכל אורך הפריצה), כפי שנראה בתמונה:

444

 ברוכים הבאים לתהליך השנמוך!

שלב 1: יש להפעיל את תוכנת redsn0w, וללחוץ על כפתור “Extra”, כפי שנראה בתמונה:

step 1

שלב 2: לחצו על הכפתור “Even More”, כפי שנראה בתמונה:

2-even more

שלב 3: בחרו באפשרות “Restore”, כפי שנראה בתמונה:

restore

שלב 4: בחרו בקובץ הקושחה אשר הורדתם קודם לכן, ע”י לחיצה על כפתור “IPSW”, כפי שנראה בתמונה:

ipsw

שלב 5: בחרו את החתימה המתאימה לקושחה שבחרתם לשנמך אליה, ע”י לחיצה על כפתור “Local” בתפריט “Blobs”, כפי שנראה בתמונה:

local

שלב 6: לחצו על “Next”, ענו בחיוב להודעות אשר התוכנה מעלה.

זהו, מכשירכם נמצא בתהליך שנמוך. לאחר שיסתיים התהליך, אתם מוזמנים לפרוץ את מכשירכם עם Evasi0n (עבור iOS 6.1.2) או עם Absinthe (עבור iOS 5.1.1).

באם המדריך עזר לכם או נתקלתם בבעיות כלשהם, הרגישו חופשי להודות על ההשקעה או בקשו עזרה הנוגעת  לתקלה/בעיה/תהייה כלשהי באזור התגובות מטה.

אהבתי
אהבתי אהבה חחח מדהים! עצב כעס

אודות בן גביזון

כתב בכיר לשעבר באתר מצוין זה – ניתן לצפות בארכיון כתבותיי. בהסמכתי אני מנהל רשתות, חובב צילום וטכנולוגיה, מעריץ מושבע של Apple, עם ניסיון רב בפריצות והתקנות למיניהן עבור ה- iDevices. הכתובת הנכונה בכל הנוגע לבעיות טכניות, עם התמחות בבעיות iDevices.

כדאי לקרוא גם:

מדריך: חיפוש תמונות באייפון לפי מילות מפתח

להרבה מאיתנו יש הרבה הרבה תמונות ולפעמים אתה זוכרים מה היה בתמונה אבל לא מוצאים, …

כיצד אני מכניס את כתובת האתר לרשימה הלבנה בחוסם הפרסומות?