יחסי ציבורמאמרים

סוגי קמפיינים בגוגל אדוורדס

כידוע, גוגל הוא מנוע החיפוש הפופולרי בעולם, הכנסות החברה מגיעות בעיקר מפרסום וזאת ע״י מערכת הנקראת גוגל אדוורדס (Google AdWords). מערכת זו מייצרת לחברה הכנסה של מיליארדי דולרים בשנה ומאפשרת לפרסם מודעות ברשת החיפוש הפופולרית, לפרסם באנרים ברשת המדיה, מודעות ביוטיוב ועוד.

קרדיט צילום: ווימייק

ישנם 5 סוגי קמפיינים עיקריים במערכת הפרסום של גוגל אדוורדס, לכן כאשר מתכננים קמפיין חדש חשוב לתכנן מראש היכן ואיך יוצגו מודעות הפרסום בהתאם לאסטרטגיה וליעדים שהוגדרו ע״י העסק.

לבעלי עסקים המעוניינים לפרסם את העסק בגוגל אך אינם יודעים איך לעשות זאת בעצמם מומלץ להתייעץ עם סוכנות פרסום באינטרנט על מנת להפיק מקסימום תוצאות.

מידע כללי על קמפיין בגוגל אדוורדס

פרסום ממומן נכון ויעיל מבטיח חשיפה גבוהה של המודעה בפני קהל יעד מוגדר מראש ותורם למיתוג העסק וחשיפתו. כמובן שניתן לאסוף לידים רבים הכוללים את פרטי הגולשים שמילאו טופס ליצירת קשר, ניתן ליצור רשימת תפוצה לשליחת ניוזלטרים,  לקדם צפיות בסרטונים בערוץ העסק ביוטיוב, להגביר את המכירות באתר ועוד.

הפרסום הנפוץ ביותר הוא ברשת החיפוש (search) המודעות יופיעו בחלק העליון או התחתון של דף תוצאות החיפוש. כמו כן, ניתן להפיק קמפיין הכולל מודעות פרסום באתרים גדולים ומובילים (רשת המדיה) כמודעות באנרים או טקסט, כדאי להכיר את אפשרות הפרסום מסוג רימרקטינג, זו מודעה המיועדת ללקוחות פוטנציאליים שכבר ביקרו באתר של המפרסם אך טרם המירו בו.

קמפיין ברשת החיפוש

זהו סוג הקמפיין הראשון והנפוץ ביותר. מודעות פרסום ממומן ברשת החיפוש מופיעות בחלק העליון והתחתון של הדף, ניתן להגדיר מילות מפתח רלוונטיות לקמפיין, לאחר לחיצה (הקלקה) על מודעת הפרסום הגולש מופנה לאתר של המפרסם או לדף נחיתה ייעודי.

קמפיין ברשת המדיה

קמפיין ברשת המדיה נועד להציג מודעות טקסט ובאנרים מסוג תמונה ברשת המדיה של גוגל הכוללת אתרים רבים. אפשר לבחור את מאפייני קהל היעד ואת מיקום המודעות. ההבדל המשמעותי בין פרסום ברשת החיפוש לבין קמפיין ברשת המדיה הוא שברשת החיפוש הגולש חיפש מוצר או שירות שהמפרסם מציע, בעוד ברשת המדיה הגולש אינו מחפש מוצר או שירות מסוים, ולמעשה הוא נחשף למודעה ויכול להחליט אם ללחוץ על המודעה למידע נוסף ולעבור לאתר של המפרסם.

באמצעות פרסום מסוג רימרקטינג ניתן להגביר את קצב המכירות באתר בזכות הפרסום הממוקד לגולשים שביקרו באתר המכירות ושהתעניינו במוצר מסוים אך לא קנו אותו, ולגולשים שקנו מוצר ובמודעה מפרסמים עבורם מוצרים משלימים.

קמפיין בגוגל שופינג

קמפיין ייעודי ויעיל להצגת מודעות הפרסום בדפי תוצאות החיפוש של גוגל. זהו פרסום להצגת מודעות קניות בראש תוצאות החיפוש, המודעה כוללת תמונה של המוצר, טקסט קצר לתיאור המוצר ומחיר. זו אופציית פרסום המומלצת בעיקר לבעלי אתרי מכירות (E-commerce).

קמפיין וידאו

קמפיין לקידום סרטון ביוטיוב, המודעה מוצגת לעיני הגולשים הצופים בסרטון מסוים ברשת יוטיוב. יש מספר שיטות לפרסום וידאו ביוטיוב וברשת המדיה של גוגל. מודעות מסוג TrueView מופיעות בתחילת הסרטון, במהלכו או בסופו. המודעה יכולה להופיע גם בסרטון יוטיוב המוטמע באתר אחר, לרבות משחקים ואפליקציות.

קמפיין במובייל

רוב הגולשים מבקרים בפורטלים ובאתרים השונים באמצעות גלישה מהטלפון הנייד. על כן, קמפיין במובייל מאפשר למפרסם להגיע אליהם בקלות, כאשר הגולשים נמצאים בדרכים או משתמשים בסמארטפון או בטאבלט שלהם.

ניתן להפיק קמפיין במובייל הכולל מודעות טקסט, מודעות מסוג תמונה, מודעות לקידום אפליקציות, ומודעות מתקדמות מסוג HTML שאותן יש לתכנן וליצור באמצעות גוגל ווב דיזיינר. כמו כן, אפשר לתכנן קמפיין במובייל שיוצג רק באפליקציות.

לסיכום, הפרסום בגוגל אדוורדס עובד, והוא מאפשר לבעלי עסקים לחשוף מוצרים ושירותים לקהל יעד גדול, בהתאם למאפיינים שונים כמו קבוצת גיל, אזור גיאוגרפי, מין, תחביבים וכדומה. כלי הפרסום של גוגל מציע מגוון שיטות ואפשרויות ליצירת קמפיין אפקטיבי בעלויות משתלמות, אך חשוב להכיר את המערכת ולבחור בסוג הקמפיין המתאים ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים קשורים

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker