iPhone 8iPhone X

הגדול מכולם; סיכום אירוע ההכרזה של אפל [ספטמבר 2017]

מדי שנה בספטמבר יוצא לנו להתעדכן עוד ועוד ולחוות את החידושים ואת ההתפתחויות של אפל, אבל מה שקרה אתמול? זה כבר סיפור אחר. אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה הייתי כל-כך נלהב מסרטון של אייפון חדש. אז מה היה לנו? 3 מכשירי אייפון חדשים, אפל ווטש עם אנטנת סלולר ואפל טיוי עם טכנולוגיית 4K HDR, שנרחיב? הסיכום של ירין אזולאי.


אמש נכחתי יחד עם חברי אמיל באירוע ההכרזה הארצי שהתקיים לראשונה ע״י רשת iStore [קישור]. עוד בעליה לרכבת מנהריה התחילו הפרפרים והציפיות – אני מודה, השתדלתי כמה שפחות להתבונן בהדלפות ולהתייחס לשמועות. ציפיתי לאירוע ברמה בינונית והופתעתי עם אירוע ענק, מושקע ואפילו מרגש.

בכניסה לקניון סינמה סיטי בראשון לציון כבר התחלתי להריח את החידושים באוויר, הקניון היה מלא בפרסומות ה-iStore Keynote והפרפרים רק התעצמו בכל צעד נוסף, בקומה השניה חיכה מתחם מסודר ומושקע עם אוכל ושתיה לפני האירוע, ניתן היה להצטלם עם רקע האירוע וגם לקבל מגנט.

ירין אזולאי ואמיל שמאס באירוע.

ואז התחיל האירוע.

כמו תמיד גם הפעם התחיל האירוע בסרטון פתיחה, הפעם סרטון הפתיחה היה ממוקד כולו על הקמפוס החדש של אפל, אירוע ההכרזה התקיים במבנה ״סטיב ג׳ובס״. בסיום הסרטון עלה לבמה טים קוק, מנכ״ל אפל, בירך את הקהל שהגיע ונאם לזכרו של סטיב ג׳ובס.

Apple Watch:

הנושא נפתח בכמה עובדות על האפל ווטש, בין היתר על כך שהוא הפך לשעון הנמכר ביותר בעולם ועקף את רולקס וכי כמעט מאה אחוזים מכל רוכשי האפל ווטש נהנים מחווית השימוש בשעון.

אמש הוכרז הדגם החדש של האפל ווטש, המתמקד בעיקר בחידושים בתחום הבריאות, אך לא רק, גם מעבד חדש וחזק יותר שישפר את חווית השימוש בסירי, בשירות ה-Apple Music ועוד. כמו שהזכרתי קודם, לא התעמקתי בחודשים האחרונים בשמועות ובהדלפות שעלו וה״וואו״ שלי הגיע כאשר הוקרן הסרטון המציג את אנטנת הסלולר החדשה.

אנטנת הסלולר החדשה באפל ווטש תאפשר ליצור קשרים לאו דווקא כאשר האייפון בסביבה ומאפשרת לשעון החדש להיות יותר ״עצמאי״. כמו כן גם מערכת ההפעלה החדשה עבור האפל ווטש מכילה לא מעט שדרוגים שיהפכו את חווית השימוש באפל ווטש, גם בדגמיו הקודמים, להרבה יותר מעניינת.

השעון החדש ישווק החל מסוף החודש ב-22.9 ומחירו מתחיל מ-329$.

> עוד מידע על השעון החדש באתר הבית של אפל.

Apple TV:

בלי עיכובים מיותרים עברנו לדבר על האפל טיוי המחודש עם טכנולוגיית ה-4K HDR החדשה שתשפר משמעותית את חווית הצפיה עם שינויים באיכות התמונה והצבע.

בסרטון ההיכרות עם אפל טיוי החדש שהוקרן, הוצג בין היתר קטע מתוך הסרט החדש של מארוול, ספיידרמן השיבה הביתה, בטכנולוגיית ה-4K HDR החדשה כדי להציג לקהל את השינוי המשמעותי באיכות. האפל טיוי החדש מכיל את מעבד ה-A10X בדומה למכשיר האייפד פרו האחרון שהושק, אשר ישפר גם הוא את חווית השימוש. בשימוש ההדמייה הוצג משחק חדש התומך בטכנולוגיית ה-4K HDR וגם מערכת ההפעלה החדשה המותאמת לאפל טיוי שתשוחרר ב-19 לחודש.

האפל טיוי החדש ישווק החל מסוף החודש ב-22.9 ומחירו מתחיל מ-179$.

> עוד מידע על האפל טיוי החדש באתר הבית של אפל.

iPhone:

ואם עד כה זה לא הספיק, טים קוק חזר לבמה והתרגש להציג את השינויים של האייפון מאז ועד היום, כולל סרטון שעושה זאת בצורה מדויקת.

אמש הוכרזו מכשירי האייפון החדשים, האייפון 8 (4.7״) ואחיו הגדול האייפון 8 פלוס (5.5״), מזכירים חיצונית מעט את דגמיהם הקודמים (7 ו-7 פלוס). גימור האלומיניום האחורי הוחלף בזכוכית, מסך רטינה מחודש עם טכנולוגיית ה-4K, מעבד A11Binoic, שיפורים בתחום הצילום ועוד.

בנוסף ולדעתי באיחור, אפל הציגה לראשונה את טכנולוגיית החיבור האלחוטי החדשה שלה שתאפשר טעינה אלחוטית על משטחים, לא עפתי אבל בהחלט הגיע הזמן. צבעי הזהב והרוז גולד השתלבו לצבע אחד חדש ודגמי האייפון 8 וה-8 פלוס יהיו זמינים בשלושה צבעים בלבד.

האייפון 8 והאייפון 8 פלוס ישווקו החל מסוף החודש ב-22.9, מחירו של האייפון 8 מתחיל מ-699$ ומחירו של האייפון 8 פלוס מתחיל מ-799$.

*האייפון 8 והאייפון 8 פלוס צפויים לעשות את דרכם לארץ זמן קצר לאחר ההשקה בחו״ל והמחיר צפוי להתחיל מ-3,400₪ לדגם ה-8 ומ-3,700₪ לדגם ה-8 פלוס.

> עוד מידע על האייפון 8 והאייפון 8 פלוס החדשים באתר הבית של אפל.

One More Thing!

כשכבר חשבתי שזה הכל, עוד אירוע של אפל, עלה שוב טים קוק לבמה וזרק את הפצצה הידועה של סטיב ג׳ובס, ״One More Thing״. חושך באולם, שומעים את נשימתם הלא סדירה של הקהל המתרגש ואז הרגע הגדול הגיע.

האירוע לא מסתכם בחידושים לאפל ווטש ולאפל טיוי, גם לא באייפון 8 ובאייפון 8 פלוס ולא במערכות הפעלה חדשות עם שיפורים מדהימים. אמש הושק מכשיר הדגל החדש של אפל, השחקן החדש בזירה, האייפון X.

iPhone X:

אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה הייתי כל-כך נלהב מסרטון של אייפון חדש. זה היה פשוט מרגש, מעולם לא נראה שינוי כל-כך קיצוני במכשירי האייפון, זו ללא ספק הדרך הטובה ביותר לחגוג עשור לאייפון.

האייפון X, או האייפון 10, הינו מכשיר הדגל החדש של אפל אשר מגיע עם עיצוב חדש לחלוטין ובשני צבעים בלבד, גימור זכוכית בדומה למכשירי האייפון 8 וה-8 פלוס, מסך OLED בטכנולוגיית HDR חדשנית עם תמיכה גם כן ב-3D Touch בגודל 5.8 אינצ׳ים, מצלמה כפולה אחורית בעלת 12 מגה פיקסל ומצלמה קדמית בעלת 7 מגה פיקסל עם אפשרות צילום פורטרט (כפי שראינו לראשונה במצלמה האחורית של האייפון 7 פלוס) ופלאש משודרג שיאפשר צילום ברמות שטרם נראו באייפון, חיישן Face ID שמשנה את חוקי המשחק באייפון – יאפשר הבטחה מוגברת וישפר את חווית הצילום והשימוש באייפון וב-iOS 11, פיצ׳ר ה״אנימוג׳י״ ששם את רגשוני המקלדת בצד – עם חיישן ה-Face ID פיצ׳ר האנימוג׳י יקרא את תווי הפנים וניתן יהיה לשלוח אמוג׳ים בעלי הבעות פנים זהות לשלנו וטעינה אלחוטית כפי שאפל הציגה עם האייפון 8 וה-8 פלוס.

וזו רק נגיעה מתוך שינויים וחידושים רבים עליהם נרחיב בהמשך, אין ספק שאפל התעלתה על עצמה. זה אירוע ההכרזה הגדול ביותר שנראה בתקופה האחרונה.

האייפון X החדש ישווק החל מתחילת חודש נובמבר ב-3.11, מחירו יתחיל מ-999$.

*האייפון X צפוי לעשות את דרכו לארץ במהלך נובמבר והמחיר צפוי להתחיל מ-4,200₪.

> עוד מידע על האייפון X החדש באתר הבית של אפל.

iOS 11!

מערכת ההפעלה החדשה תשוחרר ביום שלישי הבא, ב-19.9 בשעה 20:00. גרסת הבטא האחרונה שוחררה בסיום האירוע.

הסוף ל-32GB!

גם האייפון 8, האייפון 8 פלוס וגם האייפון 10 יתחילו מ-64GB ויקפצו ל-256GB. לא עוד 32GB.

ניתן לצפות באירוע בשידור חוזר.

 


חסר מידע בכתבה? יש שאלות? רוצים לדעת עוד? אל תהססו להגיב.

ירין אזולאי

כתב ועורך באתר, נושם את אפל מגיל צעיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker