יחסי ציבורמאמרים

להתחדש עם מצבר לרכב

המצבר מוסתר מעינינו, ובניגוד לרכיבים אחרים ברכב כמו הגה, בלמים או דוושת הגז, איננו נותנים אליו את דעתנו. עם זאת, די לנו בכך שנשאיר את האורות דלוקים למשך יום שלכם כדי להיזכר בנוכחותו של המצבר.

אורך החיים של מצבר רגיל נעה בין 3 ל-4 שנים

מצבר הרכב דואג לכך שנוכל להתניע את המנוע, ליהנות ממוזיקה טובה הבוקעת מהרדיו ולנסוע בנחת ובנעימות כאשר האוויר הקר של המזגן נושב בפנינו. אך כל דבר מגיע לסיומו, וכך גם המצבר. לעתים יש צורך לרענן את רכיבי הרכב ולרכוש מצבר חדש.

איך יודעים שצריך להחליף מצבר

מצבר לרכב אשר עומד לשבוק חיים, מתחיל להראות סימני מצוקה. ברגע שהם מופיעים, כדאי לפנות לאיש מקצוע המתמחה בנושא החלפת מצברים לרכבים, כדי להתייעץ אתו לגבי תיקון או החלפה של מצבר. על פי רוב, סימן האזהרה הראשון הוא קושי בהתנעת המנוע. אם אתם נאלצים לבזבז כמה דקות טובות על התנעת הרכב שלכם ואם המנוע משמיע קולות טרטור תוך כדי התהליך, זה סימן לכך שיש בעיה במצבר. כמו כן, תוכלו להבחין בבעיה במצבר כאשר מוזרמת לרכב אספקת חשמל דלה המתבטאת בלוח מחוונים שאינו מואר כמו שצריך או במערכת מולטימדיה אשר מסרבת להידלק. לסיכום, כשמופיע אחד או יותר מבין הסימנים האלה, אל תחכו לרגע האחרון. אינכם רוצים לקום יום אחד בבוקר ולגלות כי תצטרכו להעביר יום שלם בתחבורה ציבורית כדי להגיע לעבודה. התחילו להתעניין כבר עכשיו ברכישת מצבר לרכב.

מה צריך לבדוק כשקונים מצבר

לפני שאתם סוגרים עסקה ורוכשים את המצבר של חלומותיכם, אלה כמה טיפים לבחירה חכמה:

  • המחיר הוא לא הכול – נכון, אנחנו מחפשים דרך לחסוך בכסף, בייחוד אם מדובר ברכישת מצבר חדש לרכב ישן. ועדיין, מצבר בלתי איכותי עלול לפגוע ברכב ו”לתקוע” אתכם באמצע הדרך, כאשר הרכב יסרב להתניע. מצבר איכותי, לעומת זאת, יבטיח לכם נסיעות ארוכות ובטוחות. לפיכך, גם אם המצבר נראה לכם יקר מעט יותר, כדאי להשקיע בו כלכלית.
  • עניין של אחראיות – חשוב לרכוש מצבר שיש עליו אחריות מטעם היצרן. כך, אם תיווצר בעיה במצבר, יהיה לכם למי לפנות וממי לבקש עזרה.
  • לקנות מצבר מתאים – לפני שאתם בוחרים מצבר, כדאי להתייעץ עם חשמלאי מוסמך לגבי סוג המצבר שאתם צריכים. אם יש לכם רכב צנוע בעל מנוע קטן, סביר להניח שתזדקקו למצבר בעל קיבולת של 60 אמפר. מנגד, אם יש לכם רכב גדול בעל מנוע מאסיבי, תזדקקו למצבר של 80 אמפר. כמו כן, חשוב להתאים את גובה המתח עבור מצבר לרכב. מתח נמוך מדי עבור הרכב עלול להוביל לבעיות במצבר, ואילו מצברים במתח גבוה צורכים כמויות גדולות של מים.
  • מצברים עד הבית – ישנם חשמלאים המציעים שירותי מצבר עד הבית. כך, אינכם צריכים לנסוע למוסך כדי לבצע החלפת מצבר ולדאוג כל הדרך למצבר הישן והרגיש אשר יכול לבגוד בכם בכל רגע.
  • תוחלת חיים – אורך החיים של מצבר רגיל נעה בין 3 ל-4 שנים. על כל מצבר מצוין תאריך הייצור שלו, כך שאתם יכולים לרשום לעצמכם ביומן את התאריך ולהחליף את המצבר בבוא העת.

לרכישה וייעוץ חינם בתחום מצברים לרכב (לירון מצברים).

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

חוסם פרסומות מופעל

כדי לעזור לנו בהוצאות האתר, עליך לבטל את חוסם הפרסומות בדומיין האתר