יחסי ציבורמאמרים

קידום אורגני SEO

מאז תחילת המילניום, רשת האינטרנט הפכה, בהדרגה, למקום בו הכל מתרחש. הווירטואליה, הרשתות החברתיות, קניוני המכירות הוירטואליים, וכמובן, מנועי החיפוש. למעשה, לא בדיוק “מנועי” החיפוש, אלא מנוע אחד ספציפי, מנוע החיפוש של גוגל.

איך אני יכול להתמודד עם מי שמרמה? (מדיה גרופ)

התחרות הרבה על המיקומים האטרקטיביים בראש תוצאות החיפוש, הולידו תחום עיסוק חדש לגמרי, שעד לא מזמן לא הכרנו – קידום אורגני seo. להבדיל מהקידום הממומן (PPC) הקידום האורגני איננו מצניח את המודעה שלכם באופן מלאכותי לראש תוצאות החיפוש בעת שמילים מסוימות מוקלדות בחלונית החיפוש, אלא האתרים נאבקים בינם לבין עצמם על הזכות להתברג שם. אכן, השתמשנו במונח “נאבקים”, מאחר וגם כאן, בתחום הקידום, ישנם כאלה הנוהגים בשיטות קידום כשרות (White Hat SEO), ואחרים, Black Hat SEO, הנוהגים בשיטות שאינן כשרות (כמו קישורים וטקסטים מוכמנים, דחיסת מילות מפתח, הפניות לא חוקיות, רכישת קישורים וכד’).

אבל זה לא הוגן! איך אני יכול להתמודד עם מי שמרמה ?

אם זה עתה נפלטה קריאה זו מפיכם, אתם צודקים בהחלט. וכאן, יש לנו חדשות טובות עבורכם וגם חדשות עוד יותר טובות. החדשות הטובות הן שגוגל מודעת לקיומם של Black Hat SEO ופועלת בכל המרץ כדי להעניש את האתרים שנוקטים בשיטות כאלו. החדשות היותר טובות הן, שמעדכון אלגוריתם אחד למשנהו, עכבישוני האינדוקס של גוגל הופכים לחכמים יותר, יותר ויותר אתרים כאלה נלכדים בכל סבב אינדוקס והתגובה של גוגל הינה חמורה ואינה משתמעת לשתי פנים – עונש. העונש יכול להתחלק לשני סוגים – עונש ידני (שניתן לאחר שסורקים אנושיים עברו בצורה פרטנית על האתר) ועונש אוטומטי, שהוא תוצאה של עכבישוני האינדוקס, הוא יכול לחול על כל האתר, או רק על דפים מסוימים ממנו. תהליך היציאה מעונש הוא ממושך למדי, ורוב מפעילי האתרים בשיטת Black Hat SEO לא יטרחו לעבור אותו, א. כי הם יודעים שנענשו בצדק, ב. מאחר ורוב האתרים האלה הינם אתרי “שביט”, הם עובדים כל עוד לא תופסים אותם. לאחר שהם נתפסים, הטרחה שבהתנהלות מול גוגל איננה משתלמת להם והאתרים “נעלמים” מהרשת.

מאידך, מהו White Hat SEO ?

קידום אורגני בגוגל, כאשר הוא נעשה בדרך נכונה ואמיתית, מתבסס על הצהרת הכוונות החוזרת ונשנית של גוגל כי בכוונתה להפוך את הרשת למקום נגיש, בטוח יותר ומועיל יותר לכל הגולשים בו. ניתן לפרוט את זה לגורמים פשוטים כמו היררכיית אתר מתוכננת ומסודרת, תיוג בתגיות מטא מסודרות, קישורים יוצאים אמיתיים ומהימנים, אנקורים (עוגנים) מסודרים, מילות מפתח אמיתיות, תכנים מקוריים, איכותיים ומועילים וכד’. אם עדיין קשה לכם להבין מהו SEO אמיתי, נסו לחשוב על אתר זר שאינכם מכירים (לא האתר שלכם) ועל מה יעזור לכם להתמצא בו ולהפיק ממנו את המרב. כעת, לאחר שריכזתם את כל הנקודות, תוכלו ליישם זאת על אתרכם.

לסיכום:

קידום אורגני במנוע החיפוש של גוגל מטרתו למצב את האתר שלכם במקום גבוה ככל שניתן בתוצאות החיפוש למילת מפתח או לביטוי מפתח מסוימות. התחרות עלולה להיות קשה, ולעיתים, נדמה לכם שאתם מפסידים את המקומות הראשונים בהתמודדות מול אתרים שנוקטים באמצעים שאינם כשרים. אבל קידום אורגני אמיתי של אתר טוב נמדד בטווח הארוך, הוא איננו עובד בשיטת “זבנג וגמרנו”. הוא מתחיל בבניית אתר המתאים לקידום, על פי הכללים אותם מכתיבה גוגל, וממשיך בתחזוקה שוטפת שלו ושל תכניו. זוהי הדרך הנכונה היחידה להצליח בקידום אתרים.

תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים קשורים

אולי תתעניין במאמר שצץ

Close
Back to top button
cheap jerseys from china 
Close
Close

מזהה חוסם פרסומות

אנא שקול לתמוך בנו על ידי השבתת חוסם המודעות שלך