יחסי ציבורמאמרים

איך לבחור חברה לקידום האתר שלי בגוגל?

אם יש ברשותכם אתר אינטרנטי, אין לנו ספק ששמעתם על תחום קידום האתרים, שהחל לשגשג לפני עשור ומאז ועד היום ממשיך לתפוס תאוצה ולשמש כתחום מספר אחד, בכל הקשור לנראות ברשת האינטרנטית. זה נכון שלא כל בעלי האתרים מבצעים קידום, אך מי שכן מבצע קידום, יודע להעיד על גדילה משמעותית באחוזי המכירות כפועל יוצא משיווק אפקטיבי.

כדי להבין קצת יותר את תחום קידום האתרים ולדעת בוודאות, שאתם בוחרים בחברה הנכונה שתקדם עבורכם את האתר, בחרנו לרכז מספר טיפים משמעותיים שיתנו לכם את הגושפנקא לה אתם זקוקים ואותה אתם צרכים.

כך תבחרו את החברה עבור האתר שלכם

אין לנו ספק שהאתר שלכם הוא חלק ממערך השיווק והמיתוג אותו בניתם ועל כן העבודה שנכון להשקיע בו היא רבה ורצוי שתהיה מקצועית – לא רק בטווח הקצר אלא גם בטווח הארוך. קידום אתר, נכון לבצע בקרב חברת קידום אתרים מקצועית אשר מכירה את התחום על בוריו (בעבר ובהווה) ויודעת להשתמש בתבונה בכלי העבודה הפרודוקטיביים ביותר.

  1. יחס אישי ללקוח – אחד הקריטריונים החשובים ביותר להצלחת הקידום, הוא הכימיה שתרקמו עם מקדם האתרים שלכם. בחרו חברת קידום שמשכילה להקפיד על יחס אישי ללקוח, רק כך תוכלו להרגיש בנוח לפנות אל צוות החברה בכל שאלה/בקשה ועוד.
  2. אספקת דו”חות בדיקת תמהיל קישורים – העובדה שאתם לא מבינים בקידום היא נכונה, אך חשוב להישאר מעורבים לכל אורך הדרך ולהתעדכן בנעשה. את העדכונים תוכלו לקבל באמצעות דוחות חודשיים שונים. עבדו רק עם חברות שמספקות דוחות חודשיים מפורטים ומבצעת מדידה מדויקת בכלי גוגל כגון אנליטיקס, קונסולת החיפוש ועוד.
  3. שקיפות מלאה – משום שאתם לא מכירים את עבודת המקדם, לשקיפות חשיבות גבוהה יותר. שכרו את שרותיה של חברה, שיודעת לשתף אתכם לכל אורך הדרך ולהעניק לכם מידע מפורט אודות הנעשה. במקרים בהם התנועה באתר תתעורר, אתם תדעו שהעבודה מתבצעת בזכות פניות חדשות, אך עד הרגע בו יפנו לקוחות חדשים, תזדקקו למידע רב מהמקדם.
  4. תוצאות לאתרים קיימים אצל החברה – במעמד בחירת החברה דרכה תבצעו את הקידום, בחנו את עבודותיה הקודמות. לרוב באתר הבית של החברה תוכלו להתרשם משמות החברות להן מבצעת החברה קידום, ובמידה ולא אוזכרו השמות באתר, אתם בהחלט יכולים לבקש אותם במעמד בחינת שיתוף פעולה עם החברה. מהרגע בו יש לכם את שמות החברות, אתם יכולים להיכנס אל מנוע החיפוש של גוגל ולבחון את מיקום האתר בהתאם למילות חיפוש שונות ולהסיק מסקנות באשר למקצועיות הקידום.
  5. שיפור לאורך זמן – שימו לב כי כל חברת קידום אתרים נאלצת להוכיח את מקצועיותה, הוכחה שבאה לידי ביטוי בקידום האתר הלכה למעשה אל עבר ראש תוצאות החיפוש של מנועי החיפוש. כדי להיות סמוכים ובטוחים כי העבודה מתבצעת כראוי, עליכם לראות שיפור לאורך זמן.
  6. היזהרו מהתחייבויות – אחת החולות הרעות של תחום קידום האתרים, היא הדרישה להתחייבות, התחייבות שבאה לידי ביטוי במישור הכלכלי. התחייבות היא לנצח בעייתית, משום שבמידה ולא תהיו מרוצים, שיגמר לכם התקציב באמצע ועוד, אתם עתידים לשלם מחיר יקר עבור שבירת החוזה. העובדה, שתוצאות הקידום נראות רק לאחר מספר חודשיים ולא באופן מיידי היא נכונה, אך חשוב מאוד וללא כל צל של ספק, להימנע מהתחייבות אשר כובלת אתכם לחברה אחת ומונעת מכם לבחון שיתופי פעולה נוספים במידת הצורך – חברה שמבצעת עבודה מקצועית ויסודית, לא תזדקק להתחייבות שלכם.

ההבדל שבין קידום ממומן לקידום אורגני

כשמדובר על קידום בגוגל, נציין את שיטות הקידום השונות וביניהן קידום אורגני לצד קידום ממומן. בין שתי שיטות קידום אלו, ישנם הבדלים מהותיים אותם חשוב להכיר מבוע מועד ורגע לפני, שבוחרים את שיטת הקידום הנכונה לכם באופן אישי (הן מבחינת המטרות והן מבחינת התקציב העומד לרשותכם).

קידום ממומן

עבור כל קליק אותו יבצע הגולש המזדמן, תתבקשו להשקיע סכום, שנקבע על ידי מנוע החיפוש גוגל. על פי רוב, הקליק יסתכם בכמה שקלים בודדים, אך התקציב היומי עתיד להגיע לכמה מאות שקלים – בהתאמה מלאה לסכום אותו תגדירו מבעוד מועד. קידום אתרים ממומן בגוגל, מתאים לרוב למי שמבקש לקדם עצמו נקודתית בהתאם לצורך ספציפי לרבות: חג, עונת שנה, עודף מלאי שנכון למכור לפני סוף שנה וכיוצא בזאת. חשוב לזכור כי קידום ממומן טוב להיום, אך אינו מחזיק מעמד לאורך זמן ובמילים אחרות, מהרגע בו יורד הקמפיין מהאוויר, האתר שלכם אינו מקודם עוד לראש תוצאות החיפוש, יתרון מהותי – כל עוד הקמפיין שלכם יהיה באוויר, אתם תהיו בין 4 תוצאות החיפוש הראשונות בדף (במידה ואכן הקמפיין שנבנה עבורכם הוא קמפיין מוצלח ומקצועי). חשוב להבין כי המודעות שלכם יסומנו כממומנות.

קידום אורגני

קידום אתרים אורגני בגוגל דהיינו טבעי, הוא קידום שמתבצע לאורך זמן ותוצאותיו אינן מיידיות. בתוצאות ניתן להבחין רק לאחר 3 חודשים ועד חצי שנה מהרגע בו התחילו פעולות באתר לרבות אופטימיזציה, החלפת קישורים ועוד. התשלום עבור קידום זה, הוא חודשי ומשתנה מחברה לחברה אך מהרגע בו אתר התקדם לראש תוצאות החיפוש, והתחזוקה מתבצעת בהתאם, יהיה קשה מאוד להוריד אותו למקומות נמוכים יותר, אלא אם יפסיק לגמרי הקידום, אז יחל האתר לרדת בהדרגה בראש תוצאות החיפוש.

כל בעל אתר ראשי לבחור לעצמו את שיטת הקידום המועדפת, אך ניתן לבצע במקביל את שתי שיטות השיווק השונות בעת ובעונה אחת וזו גם הדרך הנכונה שכן, אתם רוצים להיחשף כמה שיותר עבור הלקוח הפוטנציאלי שלכם.

לסיכום בניית אתר היא תהליך חשוב מאוד לעבר מיתוג ושיווק החברה, אך אתר לבדו לא יודע לבצע עבודה מקיפה ומקצועית. כדי להצליח ולהשלים את מערך השיווק, יש לבצע במקביל ובנוסף ליתר הפעולות השיווקיות קידום אתרים מקצועי.

נכתב ע”י אקסטרה דיגיטל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים קשורים

אולי תתעניין במאמר שצץ

Close
Back to top button
cheap jerseys from china 
Close
Close

מזהה חוסם פרסומות

אנא שקול לתמוך בנו על ידי השבתת חוסם המודעות שלך