יחסי ציבורמאמרים

כיצד מבצעים אופטימיזציה לקמפיין פרסום בגוגל

אחת משיטות הפרסום הפופולאריות ביותר כיום עבור לא מעט בעלי עסקים היא פרסום באמצעות קמפיין ממומן בגוגל אדס.

צילום PIXABAY

על מנת שהקמפיין יהיה יעיל ויגיע לקהל יעד פוטנציאלי גדול ומשמעותי, חשוב מאוד להשקיע בתהליך יצירת הקמפיין, אך חשוב לא פחות לבצע בדיקות שונות אודות היעילות של הקמפיין לאחר שהוא פורסם, על מנת לבצע אופטימיזציה לקמפיין בהתאם לנתונים שונים. כאשר מדובר על ביצוע אופטימיזציה לקמפיין, מדובר על להפוך את הקמפיין ליעיל ברמה המקסימלית, בעלויות מינימליות.

אופטימיזציה לקמפיין- מה חשוב לדעת

כאמור, ישנם לא מעט עסקים אשר בוחרים לשווק ולפרסם את עצמם באמצעות קמפיין ממומן בגוגל בגוגל אדס. בשיטה זו, יש לנסח מודעה ממומנת כחלק מהקמפיין, להגדיר תקציב לקמפיין ולבחור את מילות המפתח אשר בגין חיפוש רלוונטי של גולש, יגרמו למודעה להופיע. היתרון בפרסום בגוגל כרוך באפשרות לקבל נתונים שונים אודות הקמפיין לאחר שהוא פורסם. באמצעות הנתונים הללו, ניתן לבצע אופטימיזציה לקמפיין. ישנן כמה שלבים חשובים הרלוונטיים לצורך ביצוע אופטימיזציה לקמפיין:

  1. יש צורך להפעיל מדי פעם את האופציה של מונחי החיפוש בכדי לשלול את הביטויים שאינם טובים כמילות מפתח. איך תדעו איזה ביטויים מוצלחים יותר כמילות מפתח ואיזה ביטויים מוצלחים פחות? באמצעות המידע אשר אתם מקבלים אודות הקמפיין. כלומר, במידה ואתם רואים שהמודעה שלכם הופיעה כמות משמעותית מאוד של פעמים בשל חיפוש של גולש עם ביטוי חיפוש כלשהו שהוגדר במודעה, הרי שמדובר בביטוי חיפוש מוצלח. לעומת זאת, אם אתם רואים שישנו ביטוי חיפוש או מספר ביטויי חיפוש שגולשים לא חיפשו באמצעותם כלל, כדאי מאוד להסיר אותם מרשימת מילות המפתח שבגינן המודעה תופיע וכן כדאי להגדיר אותן כמילות מפתח שליליות בקמפיין שלכם.
  2. לכל קבוצות מודעות ממומנת שמעלים בקמפיין, רצוי להכניס כמה מודעות המנוסחות באופן דומה, אך בעלות שינויים קטנים. לאחר שהקמפיין עולה לפרק זמן כלשהו, ניתן לבחון את המודעות ולפסול את המודעות הפחות טובות, בהתאם לנתונים המתקבלים על שיעורי ההקלקות על המודעות ושיעורי ההמרה על ההקלקות הללו.
  3. מכיוון שהמודעה הממומנת לרוב תוביל לדף נחיתה, חשוב לבדוק שמדובר בדף נחיתה אטרקטיבי אשר גורם לגולש שמגיע אליו לבצע בו את הפעולה הנדרשת כגון: ליצור קשר או להזין את הפרטים שלו. במידה והדבר לא קורה או שלא קורה בכמות הרצויה, יש צורך לבחון את דף הנחיתה, לשפר אותו וליעל אותו.

על אף שלא מעט בעלי עסקים בטוחים כי תהליך פרסום בגוגל באמצעות קמפיין ממומן הוא תהליך קל למדי, הרי שללא סיוע מקצועי של מומחים בתחום זה, יתכן מאוד שבעל העסק ימצא את עצמו משקיע לא מעט כסף על קמפיין לא אפקטיבי ולכן, אין ספק שעבור קמפיין ממומן איכותי ואפקטיבי וביצוע אופטימיזציה לקמפיין, כדאי לבחור באנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים בתחום זה.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close

חוסם פרסומות מופעל

כדי לעזור לנו בהוצאות האתר, עליך לבטל את חוסם הפרסומות בדומיין האתר